Привітненська громада
припинила діяльність, увійшла до складу Локачинської громади

Дорожня карта «Оформлення громадських пасовищ»

Дата: 24.06.2020 11:29
Кількість переглядів: 1356

Фото без опису

Згідно з частиною 2 статті 34 Земельного кодексу України органи виконавчої влади та місцевого самоврядування можуть створювати на землях, що перебувають у власності держави чи територіальної громади громадські пасовища. Забезпечення потреб територіальних громад у випасанні худоби шляхом створення громадських пасовищ за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності, буде сприяти розвитку самого скотарства, зокрема молочного та м’ясного поголів’я великої рогатої худоби.
Асоціація міст України пропонує покрокову схему дій зі створення громадських пасовищ за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності, розроблену за пропозиціями Дмитра Василенка, консультанта з юридичних питань Хмельницького РВ АМУ.

Оформлення громадських пасовищ: 9 кроків 

Крок 1. Жителі територіальної громади, які мають потребу у створенні громадського пасовища, обирають уповноважену особу, яка подає відповідну пропозицію до місцевої ради. Проводять загальні збори села, обговорюють питання. Пропозиція оформлюється протоколом загальних зборів села.

Крок 2. Виконком місцевої ради:

- збирає інформацію щодо потреби у створенні громадського пасовища (зразок додаток 1), уточнює норми випасу, кількість наявного поголів’я худоби, визначає площу кормових угідь та встановлює, за рахунок яких земель буде відбуватися створення громадського пасовища;

- розробляє Положення про громадське пасовище(зразок додаток 3).

Крок 3. Орган місцевого самоврядування приймає рішення про створення громадського пасовища та затверджує розроблене виконавчим комітетом Положення про громадське пасовище (зразок додаток 2).

Крок 4. За дорученням органу місцевого самоврядування голова місцевої ради, у відповідності до вимог статті 122 Земельного кодексу України стосовно повноважень з передачі земельних ділянок у власність або у користування, подає клопотання до Головного управління Держземагентства в області про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності для створення громадського пасовища (зразок клопотання додаток 4 ).

Згідно вимог статті 123 Земельного кодексу України до клопотання місцевої ради додаються:

- графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки в межах ради, її розмір, письмову згоду землекористувача, засвідчена нотаріально (у разі вилучення земельної ділянки);

- копія свідоцтва з ЄДРПОУ;

- копія свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи (місцевої ради);

- рішення місцевої ради про створення громадського пасовища;

- довідка про склад поголів’я на території ради початок поточного року;

- інформація щодо потреби в площі земельних ділянок для створення громадського пасовища.

Крок 5. Орган місцевого самоврядування, після отримання дозволу на проведення робіт із землеустрою, у відповідності до вимог статті 26 Закону України “Про землеустрій”, замовляє документацію із землеустрою щодо відведення земельної ділянки для створення громадського пасовища і підписує із суб’єктом господарювання, який має сертифікованих спеціалістів, договір на виконання робіт із землеустрою.

Крок 6. Розроблену та погоджену в порядку визначеному статтею 1861 Земельного кодексу України документацію із землеустрою орган місцевого самоврядування направляє до районного підрозділу Держгеокадастру за місцем знаходження земельної ділянки клопотання про отримання витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

До клопотання додаються:

- оригінал документації із землеустрою;

- електронний документ (обмінний файл).

Крок 7. Отримавши витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, орган місцевого самоврядування звертається до Головного управління Держгеокадастру в області із клопотанням про затвердження документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки для створення громадського пасовища (зразок додаток 5 ).

До клопотання додаються:

- оригінал документації із землеустрою;

- витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку;

- електронний документ (обмінний файл).

Крок 8. Орган місцевого самоврядування приймає рішення про прийняття в комунальну власність земельної ділянки громадського пасовища, підписує акт прийому-передачі (додаток 7) земельної ділянки (зразок рішення додаток 6)

Крок 9. Уповноважена особа органу місцевого самоврядування звертається до підрозділу державної реєстраційної служби за місцем розташування земельної ділянки для реєстрації права власності територіальної громади в реєстрі речових прав.

До клопотання додаються:

- копія свідоцтва з ЄДРПОУ;

- копія свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи (місцевої ради);

- копія витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку;

- копія наказу про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки;

- копія рішення органу місцевого самоврядування про прийняття земельної ділянки;

- копія акту приймання-передачі земельної ділянки із земель державної власності в комунальну власність.

Важливе питання:

Чи повинні власники худоби щось сплачувати за її випасання? І хто має контролювати користування пасовищем?

За земельну ділянку громадського пасовища для загального користування, яка знаходиться у власності територіальної громади, ні земельний податок, ні оренда не сплачується. Разом з тим, місцева рада має право визначити розмір плати з кожного власника худоби (залежно від її кількості та виду), який користується цим громадським пасовищем. Але це вже не плата за землю, а плата за користування. Контроль за користуванням пасовищем на землях комунальної власності здійснює місцева рада.

Зображення та зразки документів тут:  Дорожня карта «Оформлення громадських пасовищ»


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь